Chirurgická ocel je velmi známý materiál, který se využívá v mnoha odvětvích. Paradoxně jej však budeme znát zejména ze šperkařského odvětví. Ač je tento materiál mladý a na trhu se dá pořád ještě označit za nový, našel si mezi uživateli své čestné místo, stal se jedním z nejoblíbenějších materiálů ve šperkařství.

Jaká chirurgická ocel je?

Chirurgická ocel je hypoalergenní, maximálně odolná, nepodléhá korozi a její barevnost je stálá, postupem času se nemění. Díky těmto přednostem může tak velmi dobře konkurovat i drahým kovům. Nijak se nelámou, jsou odolné poškrábání. Navíc jsou velmi dobře snášenlivé s vodou, potem i slanou vodou, nemusíte tedy šperky sundávat, když si jdete zaplavat do moře. Kromě všech výše zmíněných výhod je chirurgická ocel také finančně dostupná oproti jiným drahým kovům.

sada-ctyrlistek

Široké pole využití

Nejenže disponuje chirurgická ocel všemi výše zmíněnými výhodami, ale také je důležité zmínit, že vypadá velmi dobře. Je vhodná pro muže i pro ženy, sportovní i elegantní typy. Můžete šperky z chirurgické oceli vzít na večírky, párty nebo společenské akce. Chybu neuděláte, když je vezmete do práce, do kina, zkrátka na všechny volnočasové aktivity. Vhodné jsou i ke sportovním kouskům. Chirurgická ocel je tedy velmi univerzálním materiálem.

Matná i lesklá

Chirurgická ocel může být broušená, lesklá nebo i matná. Může být obarvená či pozlacená žlutým zlatem. Nyní je rovněž velmi módní růžové zlato. Šperky z chirurgické ocele je možno také zdobit zirkony či různými kamínky. Ocel se dělí na mnoho druhů a tříd. Chirurgická ocel je vhodná také pro alergiky a lidi s citlivou pokožkou.

Možnou slabinou je právě tvrdost chirurgické oceli, obtížněji se do něj zasazují kamínky, jemné detaily se do ní zapracovávají obtížněji. Přesto je i chirurgická ocel stále velmi oblíbeným materiálem.