Plesová sezóna se kvapem blíží a vy přemýšlíte, jaké lodičky vytáhnout ke svému outfitu nebo jaké nové si pořídit. Plesové boty jsou však často ošemetná věc. Musí být krásné, to bezesporu, musíte v nich zazářit a vypadat neodolatelně. Ale co víc, měly by být také pohodlné, nikde by vás neměly tlačit, neměly by vás bolet nohy, abyste v botách vydržely celý večer. A to mnohdy není jednoduché.

Myslete na dress code

Pozvánka na ples by ideálně měla obsahovat také dress code. Díky tomu si usnadníte výběr a to nejen bot, ale také oblečení. Mnohdy však na pozvánkách nic podobného nenajdete a řešíte, jaké boty si pořídit. Není-li uvedeno, o jakou společenskou událost se jedná, pak je dobré vždy zvolit lodičky na vysokém podpatku, které se svou barvou hodí k vašim šatům. Nejste-li si jistí, pak můžete vždycky sáhnout po decentních černých, které by měla mít v botníku každá žena.

Materiály pro plesové boty

Na ples se hodí boty z lakované kůže nebo saténu. Materiál je dobré nepodceňovat, přeci jen, budete v botách trávit většinu večera a noci, budete v nich tančit a pohybovat se, proto by vám měl být materiál pohodlný. Boty mohou mít barvu, která se hodí k šatům. Oblíbené barvy jsou modrá, fialová, červená, zlatá nebo stříbrná. Samozřejmě nesmíme zapomenout na univerzální a nadčasovou bílou a černou barvu. Boty je dobré sladit s psaníčkem.

Prošlápněte si botky

Na ples určitě nejděte v úplně nových botách, které si ani pořádně nevyzkoušíte. Vždycky si boty kupte pár týdnů dopředu a pořádně si je vyzkoušejte doma. Zjistíte tak, jestli vám padnou, přizpůsobí se vaší noze a díky tomu bude chůze a tanec na plese už bez problémů. Vždycky si do psaníčka pro jistotu schovejte několik náplastí, nikdy nevíte, kdy se vám budou hodit.

About The Author

Related Posts