Náušnic je velká spousta, na trhu najdete různé, dlouhé, krátké, kulaté, hranaté, barevné, s kamínky, bez nich, v různých materiálech, kvalitní i méně kvalitní. Tvar náušnic je důležitý, můžete sáhnout vedle a náušnice vám tak nemusí slušet. Vyberte si náušnice podle typu hlavy, takové, které vám budou slušet.

portrait-1462942_960_720

Kulatý obličej

Takovýto obličej potřebuje opticky prodloužit. Na party či večírky je dobré vzít si visací náušnice, nemusíte se bát experimentovat s barvami, krystalky. Visací náušnice v decentní podobě využijete například v práci či na schůzce. Můžete sáhnout po geometrických vzorech, čtvercích, obdélnících, trojúhelnících, to vše vám bude slušet. Obličej se tak opticky protáhne a bude vypadat štíhlejší.

Oválný obličej

Jste-li majitelka oválného obličeje, pak vám bude slušet i stejný tvar náušnic. Tedy, slušet vám budou oválky, slzy, spirálky a vše v podobném tvaru. Jen musíte dávat pozor, aby délka náušnic nepřesáhla spodní hranu čelisti. Pokud přesáhne, pak se váš obličej o pár čísel prodlouží, což samozřejmě není to, co chcete. Nebojte se také sáhnout po drobnějších náušnicích ve formě perel nebo drahých kamenů.

Trojúhelníkový obličej

Obličej trojúhelníkového tvaru má vystouplejší bradu. Náušnice jsou tak pro vás nutností, můžete s nimi odvést pozornost, ale pozor, ne za každou cenu! Máte-li vlasy dlouhé, pak sáhněte po náušnicích delších, které budou zpod vlasů vykukovat. Máte-li vlasy kratší, jsou pro vás dobrou volbou náušnice menší. Sáhněte po kapkovém, kruhovém, oválném či pyramidovém tvaru náušnic.

Čtvercový obličej

Čtvercový obličej se vyznačuje hrubšími rysy, proto se obecně nedoporučují náušnice s ostrými hranami. Čtvercové náušnice spíše sluší baculatějšími obličeji. Vašemu obličeji je potřeba dodat jemnosti, zjemnit kontury obličeje. Vybírejte proto náušnice, které jsou méně nápadné. Nezáleží na materiálu. Ideálně jsou náušnice menších rozměrů, například slzy či kovové pecky. Vyčešete-li si vlasy, pak vyniknou i velmi jemné náušnice.