Každý vztah potřebuje péči a hlavně společný čas. Za ten se ale rozhodně nedá považovat uspávání dětí, úklid domácnosti, rodinné oslavy či debaty nad rodinným rozpočtem. Aspoň jednou v roce si s partnerem vyhraďte výsostný čas jen a jen pro sebe a vydejte se někam, kde na starosti všedních dní zcela zapomenete! Dobrým nápadem může být pobyt na zámku Chateau Herálec, kde si nejen odpočinete, ale také načerpáte spoustu nové energie.

Zelená a autentická krajina Vysočiny, kde se zámek nachází, je skvělou kulisou pro odpočinek, sport i dlouhé procházky. Nejkrásnější zážitky zpravidla čekají mnohem blíž, než si myslíme, a Chateau Herálec je velmi dobře dostupný po dálnici z Brna i Prahy. Luxusní zámecké pokoje a apartmány ze starých zámeckých komnat jsou díky svému designu, nadrozměrným postelím a vlastnímu pillow menu doslova oázou odpočinku. Zámecká kuchyně zase dokáže svým nápaditým a svěžím menu udělat z každého pobytu gastro zážitek.

Cesta do historie

Není náhodou, že Chateau Herálec je považován za jeden z nejlepších zámeckých hotelů na světě. Má totiž něco, co jiné luxusní hotely nemají a mít nebudou: dlouhý a spletitý příběh svého vzniku. Historie této duchaplné stavby sahá hluboko do 13. století, jeho dnešní podoba je nicméně mnohem mladší. Díky skvělým architektům prošel zámek velmi vkusnou rekonstrukcí, takže dnešní pokoje prostorem a velkolepostí sice připomínají původní zámecké komnaty, ale ke všemu také splňují veškeré moderní požadavky na luxusní hotel.

Udělejte si čas přesně na to, co potřebujete

Usměvavý a přátelský personál vám rád představí místní „Knihu zážitku“ plnou tipů na různorodé aktivity. Můžete se vydat na romantickou vyjížďku zámeckým kabrioletem s piknikovým košem z místních dobrot. Můžete prozkoumat nedaleké památky UNESCO nebo se vydat na turistický či cyklistický výlet po hlubokých lesích Vysočiny ukrývající různorodé skalnaté útvary.

Pokud vás aktivní odpočinek příliš neláká, oceníte nádherné wellness pod hlavičkou luxusní přírodní francouzské kosmetiky L’Occitane. Bazén se třpytí pod starými klenbami, soukromé procedury ozvláštňuje práce s vůněmi a odpočinková místnost nabízí výhled do zahrady, kde si zvládnete celé hodiny nerušeně číst. K odpočinku patří také dobré jídlo z lokálních zdrojů, o což se postará zámecká restaurace, kde se připravují nápadité varianty tradiční české kuchyně. Chateau Herálec je opravdu zázračnou oázou klidu a pohody, kterou jinde nenajdete.