Na tom chtít si přivydělat nějakou tu korunu navíc rozhodně není nic špatného ani zahanbujícího. Chcete-li si však vydělat slušní peníze, nikoliv jen pár tisícovek, nejideálnější cesta k tomuto cíli vede skrze vhodné investice.

Nemusíte kvůli tomu zběsile nakupovat cenné papíry, jde to i jednodušeji, například prostřednictvím zlata.

Komodita, po které touží každý

Když se řekne zlato, většina lidí si vybaví hlavně šperky. Dříve bylo šperkařství obor, kde se žlutého kovu spotřebovalo nejvíce, nicméně tahle pravda už dnes neplatí. V současnosti je zlato poptáváno hlavně v elektroprůmyslu, kde se využívá primárně pro své vynikající vodivé vlastnosti.

Můžete ho tak mít trochu ve svém mobilním telefonu, mikrovlnné troubě nebo v chytrém hrnci. Vzhledem k vyšší ceně se však používá hlavně při výrobě prémiových produktů.

Levně nakoupit, draze prodat

Abyste mohli na zlatě vydělávat, musíte ho levně nakoupit a následně draze prodat, jinak je vám k ničemu. K tomu je potřeba najít vhodný okamžik a rovněž vědět, jaká je aktuální cena zlata.

Velmi dobrou příležitostí pro prodej je například oslabujíc dolar. Tehdy totiž cena zlata klesá. Když naopak americký měna posiluje, je dobré nakupovat. Proto je vhodné sledovat kurzy, jelikož to může mít pro vaši investici zásadní vliv.

Jsou lepší cihly nebo mince

Asi i naprostému amatérovi je jasné, že šperky nebo valouny se nedají jako investiční zlato použít. K tomuto účelu slouží primárně cihly, respektive mince.

Cihly mají rádi investoři, kteří nejsou skoupí na korunu, jelikož obvykle bývají dražší nežli mince, i když pochopitelně existují i výjimky.

Nechcete-li příliš utrácet, mince jsou opravdu lepším řešením. Jsou cenově dosažitelnější, a navíc na se snadno skladují, jelikož jde v podstatě jen o drahé drobné. Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě zlatých cihel nevyrábí. Mezi producenty světově uznávaných zlatých cihliček nepatří ani žádná slovenská mincovna.

About The Author

Related Posts