Obor, který může být vnímán jako podporující marnivost. Plastická chirurgie umí zvětšovat prsa, zmenšovat nosy, modelovat tvářičky. Někteří proto tvrdí, že jde rozmary. Jenže nízké sebevědomí umí pěkně zamávat s psychikou, někteří kvůli vnímanému hendikepu mohou propadnout depresím. Proto plastická chirurgie pomáhá i ve směru psychickém. A nejen to. Plastická chirurgie se osvědčila ve sféře skutečně vážných úrazů, prodělaných nemocích apod.

Jak pomáhá plastická chirurgie?

Plastická chirurgie je klasický lékařský obor, který pracuje s fyziognomií, funkcemi a vůbec celým systémem fungování těla. Pokud půjdete na operaci kolene, necháte si udělat plastiku tohoto místa, abyste tam neměli znatelnou jizvu. Spousta lidí ani neví, že má tuto možnost. Obor této chirurgie však zachraňuje nejen půvab, ale řekněme, nějakou estetickou přijatelnost. I když to možná zní tvrdě. Každý z nás ale jistě bude souhlasit, že pokud jde obličej zdeformovaný po vážné nehodě napravit plastickou operací, jistě to uvítá nejen pacient, ale i okolí. Někdy lidé ovšem podceňují význam plastické chirurgie v případě, že si někdo nechá odstranit vrásky. Podle dotyčných je to prostě marnost.

Odstranění vrásek – Praha

Facelift nebo různé metody vyhlazení vrásek mnozí berou jako ne nijak nutné zkrášlení. Jenže když vám například padají víčka, objevují se otoky pod očima, pak hůře vidíte a kazí se vám oči. Jestli vám tzv. padá obličej, objevují se vrásky a podobně, pak se to může opět odrážet na vaší psychice. Leckdy se s operací rozzáří nejen obličej, ale i duše, takže efekt plastické operace je dvojnásobný. Jestli vás tedy trápí, že se u vás projevují znaky stárnutí, pak neváhejte a objednejte se třeba jen na konzultaci, kde vám lékař poradí a vy si pak můžete rozmyslet, zda podstoupíte zákrok či nikoli. Zadejte si do vyhledávače např. „odstranění vrásek Praha“. Poradit vám může např. MUDr. Ivan Justan, Ph.D., který vás vyslechne, zhodnotí a představí vám možnosti, které máte.