Digitalizuje se prakticky všechno, takže pokud nechcete být pozadu, je opravdu nezbytné se učit s novými nástroji pracovat. Jednou z novinek, která se pomalu prosazuje, je i elektronické podepisování dokumentů. Už jste ho někdy vyzkoušeli?

Na vytvoření elektronického podpisu po pravdě není nic moc složitého, stačí jen vědět, jaký nástroj máte konkrétně použít.

Nejpopulárnější česká platforma pro elektronické podpisy

Elektronické podpisy snadno vytvoříte prostřednictvím Signosoft, české platformy pro elektronické podpisy, která je skvělá pro korporace i domácnosti. Doposud ji využívaly zejména firmy, nicméně tvůrci nyní chystají osekanou verzi, jež bude k dispozici zdarma pro domácnosti. I to je důvod, proč byste se měli naučit se Signosoftem pracovat. Brzy ho budete moci plně využívat. A není nutné čekat na verzi zdarma, již nyní si v té klasické variantě vyzkoušíte podepsat pět dokumentů zdarma.

Signosoft si drží 80% podíl na trhu, přes platformu bylo podepsáno více než deset milionů dokumentů a v budoucnu bude její popularita pravděpodobně ještě růst.

Nahrajte dokument a podepište ho

Jak tedy na online elektronický podpis? Registrujte se do aplikace Signosoft, přihlaste se a nahrajte dokument k podepsání. Pak si vyberete, jaké podpisy na něj mají být umístěny.

Signosoft podporuje klasický ručně psaný podpis zhotovený prstem, stylusem či přes tablet. Zaznamenává však nejen tvar podpisu, nýbrž i dynamiku, s jakou ho provádíte, tedy například rychlost a tlak. Díky tomu je váš podpis jedinečný a nenapodobitelný.

Případně můžete používat digitální podpis, tedy nejbezpečnější a nejpokročilejší verzí elektronického podpisu. Jedná se o unikátní elektronický certifikát odolný vůči neoprávněné manipulaci. S dokumentem je svázán šifrováním a ověříte ho pomocí technologie Public Key Infrastructure (PKI).