Za svatbu nemusíte utratit moc peněz. Stačí ušetřit na správných místech a smířit se s tím, že vaše svatba nebude vypadat jako z holywoodského filmu.

Kde uspořádat svatbu?

Svatba vás nemusí přivést na mizinu. Stačí, když oželíte pompézní obřad a výstřelky známé z televizních pořadů. Dostanete se tak na přijatelnou částku. Vyberte si levné místo, kde si nasadíte zásnubní prsteny. Karlovy Vary, zdejší lázeňské rezorty a luxusní svatby rovnou vyškrtněte ze seznamu. Samotné město a kraj ale nezavrhujte. I tady naleznete spoustu zajímavých míst, která jsou levná a vypadají romanticky.

Ideální jsou kempy. Jejich cena je přijatelná. Po domluvě si navíc můžete připravit vlastní výzdobu. Nebo práci nechte na majitelích kempu. Ale připravte se, že vás to bude stát více peněz. Pokud máte prostornou zahradu, uspořádejte hostinu právě tam. Ušetříte tak spoustu financí za pronájem. Ty pak můžete investovat do jiných položek.

Vše začíná prstenem

Společně se samotnou svatbou a místem jejího konání musíte vybrat i zásnubní prsteny. Plzeň a další krajská města hostí řadu zlatnictví. Mezi nimi nalezneme i Zlatnický dům, 20 let starou firma, která se vyznačuje stabilitou a širokým sortimentem. Na pultech tohoto obchodu naleznete řetízky, investiční šperky i zásnubní prsten. Plzeň ale samozřejmě není jedinou metropolí, kde naleznete prodejce šperků.

V podstatě stačí zajet do nejbližšího města. Pokud máte malý rozpočet, poohlédněte se po nejlevnějších prstenech. Jejich kvalita a vzhled sice nebude tak dobrá jako u těch dražších, svůj účel ale dokonale splní. Ušetřit můžete i na tom, že zásnubní prsten pořídíte pouze nevěstě.

Jídelní lístek pro hosty

Nyní se přesouváme k nejnákladnější části celé svatby – jídelnímu lístku. Chcete-li uspořádat svatbu za málo peněz, budete se muset spokojit s jednoduchým menu. I tak vás jeden host vyjde alespoň na 500 korun. Svatební dort také výrazně zatíží váš rozpočet.

Zvažte ale, jestli to má vůbec cenu. Pokud budete na tuto svatbu vzpomínat za několik let, místo slz štěstí budete mít ve tváři slzy smutku. Možná takto odbytou svatbou zklamete i svoje blízké, kteří měli vyšší očekávání. Proto se rozmyslete, jestli si pro tento účel raději nenašetříte. Raději počkat, než potom litovat…