Dámské kabelky a tašky nabízí téměř nevyčerpatelné možnosti, pokud hovoříme o jejich vzhledu, tvaru či možnostech využívání. A podobné je to i s pánskými taškami, ať už s těmi většími, do kterých se vejdou věci denní potřeby, nebo například s pánskými koženými peněženkami, u nichž je podstatné, aby se vešli do kapsy a pojmuly peníze, doklady a další ploché předměty menších rozměrů. Zaměřme se na nejčastější typy dámských tašek a kabelek, v nichž se snoubí praktičnost se stylem.

Kabelky přes rameno kamkoliv

Proč si dámy tolik oblíbily kabelky přes rameno? To, že nechybí snad v žádné výbavě moderní ženy, má své důvody. Kabelky přes rameno jsou praktické tím, že je nemusíte nosit neustále v ruce a mohou být vyrobeny opravdu na mnoho způsobů. Takže si můžete zvolit jak menší typ pro kosmetiku a pár základních věcí, tak také větší dámskou tašku s více přihrádkami, a tedy i větší kapacitou. Do této skupiny si můžete směle zařadit také crossbody kabelky, které, jak už naznačuje jejich název, se nosí křížem přes trup.

Kabelky do ruky třeba na ples

Tak trochu protipólem crossbody kabelek, jsou kabelky do ruky. Na jednu stranu je musíte mít stále v ruce, pokud si je tedy neodložíte na bezpečné místo, na stranu druhou vypadají vskutku sexy a skvěle se budou vyjímat na plese či jiné společenské události, v kombinaci se šaty. Podobně vypadají dámské peněženky, většinou však bývají menší a dají se uložit do kapsy.

Shopperky

Ženy doslova milují nakupování a tím pádem také dámské kabelky- Shopperky. Zde už hovoříme v podstatě o regulérních větších dámských taškách. Dají se nosit klasicky v ruce, ale také přes rameno a jsou určené hlavně pro nakupování, rovněž si je ale můžete přibalit na pláž.

Batohy a batůžky

Dámské batohy sice nepatří přímo do kategorie dámských tašek a kabelek, přes to s nimi mají mnoho společného. Jediný rozdíl snad spočívá v provedení dámských batůžků, jinak mohou být nošeny při nákupech, na rande s přítelem, na obyčejné procházce, či jako součást sportovní výbavy. Ze zdravotního hlediska jsou pak lepší volbou, než, například kabelky přes rameno.

About The Author

Related Posts