Boty na podpatku zná každá žena, snad každá je někdy na nohou obuté měla a poznala, jak moc v nich dokážou nohy bolet. Svět žen se v podstatě rozlišuje na milovnice podpatků, které vidíte jen a pouze v botkách, které mají minimálně pěti centimetrový podpatek a pak na ty, které podpatky vidí jako nutné zlo, které jim způsobuje bolet a ničí zdraví. Jak to tedy je, opravdu je nošení podpatků tolik nezdravé?

footwear-843848_960_720

Názory se různí

Faktem zůstává, že boty na podpatku opticky prodlužují a zeštíhlují postavu. Vypadají velmi žensky a dodávají ženám na kráse, doplňují celkový vzhled. Pravidelné nošení podpatků posiluje svaly pánevního dna a mnoha párům tak umí vylepšit požitek ze sexu. Opačný názor pak mají ortopedi, kteří podpatky přímo nenávidí, kteří jasně tvrdí, že nošení patnácticentimetrových podpatků je pro vaše nohy nebezpečné.

Od kotníků až k prstům tvoří chodidlo kosti, které se propojují klouby. Najdete zde také nervy, žíly, potní žlázy a tepny. Obujete-li na nohu boty na podpatku, tyto místa zatěžujete a to může mít za následek vbočení palce, což je velmi nepříjemné. Boty, které mají ostřejší špičku, navíc vše zhoršují, jelikož se v úzké špičce prsty mačkají. Boty na podpatku mají neblahý vliv také na záda a zádové svalstvo. Názory se tedy různí, jak zjistit kde je pravda?

Zlatá střední cesta

„Parádo, trp“ říkává se, ovšem nemusí tomu tak být. Boty na podpatku mají svá pozitiva a negativa. Dáte-li se zlatou střední cestou, pak jistě nezvolíte špatně. Vybírejte si boty na podpatku pečlivě, základem je, abyste na nich uměly chodit. Vybírejte boty kvalitní, které mají dobrou oporu klenby. Boty na podpatku noste pravidelně, ne však denně, střídejte to. Nevybírejte ani boty na extrémně vysokém podpatku. Vhodný je širší podpatek, který poskytuje také lepší a větší stabilitu vaší noze a váš krok tak bude jistější.

About The Author

Related Posts