Pro každé dítě je velká událost, když dostanou své první hodinky. Je to pro ně malý krůček dál k dospělosti i k osamostatnění se. Děti rády napodobují dospělé a své rodiče, proto i chtějí nosit hodinky, jako maminka a tatínek. Vědět o tom, kolik je hodin, učit se poznávat na hodiny, to je důležitá součást dětských znalostí. Jak pro své nejmenší vybrat ty správné hodinky?

Finančně přijatelné

Všichni víme, že věci v dětských rukou obvykle moc dlouho nevydrží. Děti často něco rozbíjejí a ztrácení, to je přirozené. Proto je důležité se zamyslet nad financemi i při vybírání hodinek. Investici do drahých hodinek se nevyplatí. Už i za šest set korun se dají pořídit pěkné dětské hodinky, které jsou vhodné pro všechny děti, které se učí poznávat na hodiny.

Vzhled hodinek

Klíčové je také to, jak budou dětské hodinky vypadat. Měly by být krásné, barevné, aby se dětem líbily a nosily je. Dnes už je k dispozici mnoho různých druhů, ciferníky mohou vypadat jako zvířátka, mohou být různě barevné, s různými motivy, které děti ocení. Holčičky ocení například kytičky, srdíčka či motiv Hello Kitty. Chlapečci zase budou nadšeni z autíček, lodí nebo třeba taky z motivů dinosaurů.

Kvalita a pevnost

To, že děti často něco rozbijí, víme všichni, proto i dětské hodinky pořizujte s tím, aby něco vydržely. Ideální jsou hodinky, které mají minerální sklo, které je lepší, než akrylátové sklíčko. Pro děti je ideální. Strojek by měl být quartzový na baterie. Myslete také na vodotěsnost, ta je ideální do 30 metrů, což znamená, že děti si mohou s hodinkami umýt ruce a hodinky přežijí i lehký deštík. Řemínek je ideální kožený, textilní nebo plastový. Kovový přenechejte raději starším dětem, teenagerům či dospělým.

About The Author

Related Posts