Hledáte způsob, jak zabavit své dítě a současně prospět jeho zdravému vývoji? Odpovědí na tuto otázku může být vyšívání, které je pro děti jako stvořené. Může jim pomoci zlepšit jejich jemnou motoriku a koordinaci ruka-oko a může být také relaxační a meditační činností, která pomáhá snížit stres a zlepšit duševní zdraví. Vyšívání navíc může dětem pomoci rozvíjet jejich kreativitu a smysl pro úspěch. Pokud se děti ještě nikdy s vyšíváním nesetkaly, jsou pro ně ideální vyšívací sady „Moje první vyšívání“, které obsahují silnou, ale velice měkkou a poddajnou akrylovou přízi a vyšívací mřížku, která je velká a natužená. Jelikož se tyto sady vyšívají pouze jednoduchým stehem, děti se to velmi snadno naučí. Později mohou přejít k o něco pokročilejším vyšívacím sadám pro větší děti. Tyto sady se vyšívají klasickým křížkovým stehem.

Pokud vašim ratolestem vyšívání zatím moc nejde, nebo se obáváte, že by se vyšívací jehlou mohly zranit, můžete zkusit něco jednoduššího – drhání z padákové šnůry. Tato činnost nevyžaduje nic jiného, než šňůru a prsty. Proces ručního drhání z padákové šňůry sestává z vytváření řady smyček a uzlů tak, aby vznikl požadovaný vzor nebo tvar. Může to být zábavná a kreativní činnost a hotové výrobky mohou být velice funkční a dekorativní.

Ruční drhání z padákové šňůry bude vaše děti bavit z mnoha důvodů. Nejen proto, že jde o uspokojující a kreativní činnost, která jim umožní vyrobit vlastníma rukama jedinečné a užitečné předměty, například náramky, přívěsky, nebo dokonce kabelky. Jelikož je padáková šňůra dostupná v mnoha různých barvách, je možné splétáním několika šňůr vytvářet různé originální vzory. Drhání z padákové šňůry je velice populární a na internetu najdete spoustu různých článků a instruktážních videí, které vám poradí, jak na to.

About The Author

Related Posts