Kuřáků cigaret, na rozdíl třeba od uživatelů vodních dýmek, je na světě obrovské množství, nicméně v posledních letech se tento nepoměr sice pomalu, ale jistě vyrovnává. Důvodem jsou nejen stále dražší cigarety, ale zároveň i chuť, kterou dokáží vodní dýmky poskytnout.

V konečném důsledku se vyplatí

Ani ty nejlevnější modely vodních dýmek nejsou zdaleka tak levné jako ty nejdražší cigarety. Problém je, že cigaret je v jednom balíčku jen dvacet, a když dojdou, je nezbytné si koupit nové. Vodní dýmka je sice vyšší, avšak pouze jednorázová investice. Pokud se o ni člověk náležitě stará, může fungovat řadu let.

Pak už jen stačí nakupovat pouze tabák, klidně i nějaký levnější. Vodní dýmky jsou známé tím, že dokáží kouř kultivovat ochlazováním. Proto je také chutnější než z cigaret.

K tomuto účelu slouží speciální nádobky, které mají všechny verze vodních dýmek. Ne každý typ se však může pyšnit nádobou vhodnou pro větší množství vody. Podle rozměrů nádoby se také často dýmky řadí do tří kategorií.

Malé vodní dýmky

Milovníci večírků nebo lidé mající hlouběji do kapsy, to jsou typičtí majitelé malých vodních dýmek. Ty jsou docela levné a kompaktní, takže je možné s nimi chodit třeba i na party. Na druhou stranu jejich vodní nádobka není nic extra, což se negativně podepisuje na chuti. U tohoto typu se doporučuje používat spíše kvalitnější tabák.

Střední vodní dýmky

Dá se říci, že jde o zlatý standard. Vše nad střední vodní dýmkou je luxus, zatímco pod ní se nachází spíše horší verze. Dýmky tohoto typu jsou už citelně dražší než malé modely, na druhou stranu poskytují daleko lepší ochlazování tabáku.

Velké vodní dýmky

Ty jsou určené hlavně pro fajnšmekry, kteří mají rádi opravdovou kvalitu bez kompromisů a nemají problém si za to zaplatit.

Kdo by si snad toužil koupit vodní dýmku, může to udělat buďto ve specializovaném obchodě, nebo na internetu, kde prodej vodních dýmek standardně probíhá.