Líbí se vám na internetovém obchodě nějaký prsten? Vidíte, jak krásně by se vyjímal na vašem prsteníčku či ukazováčku? Jenže se bojíte, nevíte přesně, jakou velikost prstenu objednat. A na internetu obvykle nejsou parametry či jsou dosti nejasné. U zlatníka můžete zkoušet prsten za prstenem, ale na internetu? Tam spoléháte na svou intuici. A často může přijít prsten, který je vám velký nebo naopak moc malý. Velikost prstenu si však můžete změřit svépomocí doma. Ptáte se jak? Poradíme vám!

Měřte prsten

Máte-li nějaký prsten, který nosíte, můžete měřit velikost podle něj. Jak? Vezměte pravítko a změřte vnitřní průměr prstenu. Tento průměr vynásobte Π (tedy 3,14) a získáte přesný obvod prstenu. Například: Změřili jste vnitřní průměr prstenu a ten je 25. Vnitřní průměr vynásobíte, 25 x 3,14 = 78,5. Výsledek zaokrouhlíte na 79 a získáte velikost prstenu, který potřebujete. Tento způsob měření je vhodný pro všechny, kteří se chystají někoho prstenem překvapit a obdarovat. Díky této metodě nebude obdarovaný nic vědět a tušit, takže pro něj bude prsten překvapením.

Jednoduchá pomůcka pro měření

Jestliže si chcete udělat radost sami a pořídit si nějaký hezký prsten, stačí si vyrobit jednoduchou pomůcku, se kterou to půjde snadno. Z tvrdšího papíru vystřihnete pásek, který obtočíte okolo prstu. V místu, kde se konce proužku protínají, si udělejte značku. Změřte výslednou vzdálenost a výsledek je velikost prstenu, kterou hledáte. Na měření nevyužívejte krejčovský metr, který není přesný.

Tipy pro měření:

  • Během dne mohou prsty při běžných činnostech otékat, proto je dobré prsty měřit po ránu, kdy nejsou prsty nateklé
  • Každý prsten je jiný, tvarem, šperkem a také kameny, které může či nemusí mít, na to je dobré dávat pozor
  • Nejširším místem prstu je kloub, přes něj budete prsten navlékat

About The Author

Related Posts