Šperky jsou často důležité, umí velmi dobře rozzářit a doladit váš outfit. Ovšem stačí zvolit nesprávný tvar či délku náhrdelníku a váš outfit to spíše pokazí, než by jej to mělo pozvednout a oživit. Existuje několik typizovaných délek šperků a každá se hodí k jinému outfitu. My vám nyní poradíme, kterou zvolit k čemu. Díky našim tipům budou vaše outfity dokonalé.

necklaces-strands

Collar

Jde o náhrdelník, který těsně obepíná krk, obvykle bývá o délce třicet až pětatřicet centimetrů. Skvěle se hodí ke klasickým topům, halenkám a tričkům, které mají klasický kulatý výstřih. Dále jej můžete vzít také k topům bez ramínek. Tento náhrdelník je naopak nevhodný k rolákům a k véčkovým výstřihům. Sluší ženám, které mají dlouhý labutí krk. Máte-li kratší a širší krk, doporučujeme zvolit jiné náhrdelníky.

Choker

Jde o náhrdelník, který je o něco delší, než collar. Jeho délka je obvykle pětatřicet až čtyřicet jedna centimetrů a je velmi všestranný, proto je také tak moc oblíbený. Hodí se prakticky ke všem výstřihům, perfektní je například ke košili s límečkem. Někomu se však mohou výše uvedené náhrdelníky moc těsné, proto doporučujeme sáhnout po delších náhrdelních.

Princess

Je ideální pro všechny ženy, které mají rády delší náhrdelníky. Délka je obvykle třiačtyřicet až osmačtyřicet centimetrů. Jde tedy o náhrdelník, který je dlouhý pod klíční kost. Skvěle se hodí pro hluboké kulaté výstřihy, pro halenky, trička. Vhodný je také pro lodičkový výstřih, který velmi hezky oživí a doplní.

Matinée

Jde o dlouhý náhrdelník s délkou jednapadesát až jednašedesát centimetrů, je velmi ženský, ležérní a elegantní. K hlubokým výstřihům se obecně nehodí, proto jej raději zvolte k lodičkovému výstřihu nebo k roláku, kde působí velmi dobře.

Opera

Náhrdelník, který je dlouhý, jeho délka je obvykle jednasedmdesát až osmdesát šest centimetrů. Velmi hezky vypadá, když jej necháte volně splývat k linii pasu. Můžete jej také nadvakrát obtočit a vytvořit tak dvouřadový náhrdelník.

Rope či lariat

Jde o náhrdelník, který je delší než sto centimetrů. Můžete jej nosit omotaný okolo krku, zápěstí. Udělat na něm můžete také velmi moderní uzel, který vypadá neotřele. Máte-li výstřih na zádech, můžete jej přehodit přes něj.