Ekonomická krize a s ní související inflace, kterou právě zažíváme, ovlivňuje životy nás všech. Běžných lidí, průmyslníků, živnostníků i investorů. Především ti jsou nuceni zcela změnit svůj přístup k investování jako takový. Především jde o to nevýnosné investiční nástroje vyměnit za ty výnosné. Jaké to jsou?

Jak v době ekonomického růstu, tak i krize lze doporučit investice do nemovitostí. Jejich návratnost je v podstatě zaručena i v době inflace. Můžete si být jisti, že v horizontu několika let za byt, dům i pozemek získáte vyšší cenu, než byla ta nákupní. Největšího výnosu se dočkáte, pokud nemovitost nezatížíte vysokou hypotékou. Máte-li proto na investice několik milionů, směle do toho.

Menším investorům doporučujeme investici do zlata

Jiná situace je u menších investorů, tedy těch, kteří mají na účtu úspory ve výši několika set tisíc korun a nemovitosti pro ně jsou v podstatě nedostupné. Těm doporučujeme svou pozornost obrátit na zlato. Investiční zlaté slitky a mince pokud možno té nejvyšší ryzosti, ideálně vyrobené v některé ze švýcarských rafinerií. Ty se ve světě totiž cení nejvíce.

Proč investovat do zlata?

Z mnoha důvodů. Zlato v první řadě díky jeho stabilní ceně velmi dobře odolává inflaci. Jeho koupě je oproštěna od DPH a tak snadno, jako ho nakoupíte, jej i prodáte. V jakékoliv měně, kdekoliv na světě.

Zvolte renomovaného prodejce

Pokud o investici do zlata začínáte uvažovat, prvním krokem by měla být volba vašeho obchodního partnera, tedy důvěryhodného prodejce a dodavatele. Zvolte ideálně takového, za nímž stojí nějaká historie a příznivé reference. A kupujte jedině produkty certifikované.

Investiční slitky a mince nejvyšší ryzosti

Více než 18 let malým i korporátním investorům zlato prodává výjimečné zlatnictví sídlící v pražském Obecním domě. V nabídce jsou certifikované investiční slitky a mince nejvyšší ryzosti, ale také medaile, dukáty a mince, které se stávají skvostem sběratelských sbírek.

Seznamte se s kompletní nabídkou

Kompletní portfolium najdete na stránkách zlate-mince.cz. Spolu s průběžně aktualizovanou cenou zlata, která v současné době dosahuje zhruba 39 tisíc za jednu unci. Zajímáte-li se o nabídky konkurenčních firem, zadejte do vyhledávače pojem investiční zlato a zkuste jejich ceny porovnat. My už ale víme, jak toto srovnání dopadne.