V okamžiku, kdy jste na cestách, procházce, případně si jen chcete užívat hudbu v naprostém soukromí, je dobré si k vašemu chytrému mobilnímu telefonu pořídit sluchátka. V současnosti je nabídka sluchátek velmi rozmanitá. Velkým hitem jsou nyní zejména bezdrátová sluchátka.

Pozor na kompatibilitu

V případě, že si chcete koupit nová bezdrátová sluchátka, je v první řadě dobré si všímat toho, pro jaký typ zařízení jsou vhodná. Ne vždy jsou totiž vybrané modely plně kompatibilní se všemi zařízeními. Hlavně tehdy, když vlastníte Apple iPhone, je zapotřebí k němu zvolit speciální bezdrátová sluchátka Apple, ostatní značky totiž nemusejí fungovat vzhledem k jinému operačnímu systému.

Dalším prvkem, na který byste se při výběru bezdrátových sluchátek měli zaměřit, je výdrž baterie. Moderní bezdrátová sluchátka Apple i v nejlevnějších verzích dokážou hrát na jedno nabití kolem 4 hodin, což je zcela dostačující k tomu, abyste si hudbu mohli naplno užívat při delším výletu, během pracovní cesty, potažmo jen tak doma během odpočinku.

Bezdrátová sluchátka Apple a jejich druhy

Při volbě bezdrátových sluchátek vás jistě zajímá cena. Nejdražší jsou obecně takzvané true wireless modely, které se skládají pouze ze dvou špuntů, jež nejsou propojeny vůbec žádný kabelem. To je ideální zejména v okamžiku, kdy upřednostňujete poslech hudby při aktivním stylu života, tedy třeba při rychlé chůzi, zaměstnání, běhu a dalších sportovních aktivitách. Levnějším řešením jsou pak bezdrátová sluchátka, která jsou navzájem propojena krátkým kabelem. Ten si jednoduše omotáte kolem krku, takže vám rovněž při chůzi či běhu nebude nijak překážet, jako je tomu u klasických drátových sluchátek.

Bezdrátová sluchátka Apple se vyznačují dlouhou životností, navíc je u nich samozřejmostí možnost reklamace, tudíž je v případě, že vám z nějakého důvodu přestanou fungovat, možná jejich výměnu za nové, případně je prodejce přenechá k opravě.