V současné době není problém pořídit si tablet za poměrně dobrou cenu, nicméně nebude se jednat o špičku. Chcete-li opravdu nejkvalitnější tablet na trhu, budete muset sáhnout po nejnovějším iPadu.

Levný sice není, ale na druhou stranu je ve většině ohledů daleko kvalitnější než konkurence. Když k němu navíc připojíte i vhodnou klávesnici, můžete na něm pohodlně provádět i tradiční kancelářské práce.

Neslouží jen k přehrávání videí

iPady jsou takovým mezistupněm mezi mobilními telefony a laptopy. Většině lidí slouží hlavně k hraní méně náročných her, případně si na něm můžete pouštět filmy. Nejedná se o zařízení, které by bylo koncipováno přímo jako pracovní stanice, nicméně i tou může být, tedy pokud budete hodně chtít.

iPad může sloužit docela dobře mimo jiné i pro psaní seminárních prací, článků a obecně všeho, kde je hodně textu. Největší potíž je hlavně v tom, že vše musíte dělat přes displej, což není příliš pohodlné.

Komu dělá potíže plynulé psaní na dotykových mobilních telefonech, ten zde zrovna příliš nadšený nebude. Displej je u iPadu sice o dost větší, nicméně i tak chce plynulé psaní cvik. Řešením je koupě klávesnice k iPadu.

Připojení je rychlé

S tímto doplňkem byste již neměli mít problém napsat text dostatečně rychle a zároveň komfortně. Jedná se o bezdrátovou klávesnici, kterou je potřeba připojit prostřednictvím Bluetooth. Na rozdíl od jiných zařízení, kde se může jednat o docela dlouhý a často problematický proces, v tomto případě jde o záležitost jen několika málo vteřin.

Ochrana displeje

S klávesnicí budete moci na iPadu psát normálně jako na počítači. Je možné ho však použít i jinak, třeba jako alternativu k obalu. Stačí ji jen připojit k přístroji a sklopit na displej. Takto se vám obrazovka nepoškrábe ani při kontaktu s klíči či jinými nebezpečnějšími předměty.

About The Author

Related Posts