Sportujete? A jak se během toho cítíte? Jestliže pociťujete diskomfort kvůli vhodně zvolené podprsence, měla byste to okamžitě napravit a pořídit si vhodný model. Že je podprsenka jako stvořená ke sportování, poznáte podle toho, že o ní nebudete vědět. Vybrat tu správnou však není úplně jednoduché – musíte přihlédnout k mnoha různým kritériím. K jakým, se dočtete v tomto článku.

Dámská podprsenka musí při sportování posloužit jako pevná podpěra a prvek, který rozloží hmotnost poprsí mezi ramena a záda. Zabraňuje nežádoucímu pohybu, bolestem a potrhání vaziva. Zároveň slouží jako prevence před nechtěným poklesem prsou.

Možná máte svou oblíbenou značku, kterou ráda nosíte každý den a nedáte na ni dopustit. Jestliže vám však nevyhovuje při sportování, poohlédněte se po jiné. Pro někoho je jednoznačnou volbou dámská podprsenka Calvin Klein, jiní sportovci zase preferují značky jako Adidas, Nike, Reebook apod. Možná jich budete muset vyzkoušet více, než se vám podaří najít tu správnou.

Sportování je poměrně široký pojem a je logické, že pro jednotlivé druhy sportů jsou vhodné různé typy podprsenek. Obecně se sportovní podprsenky dělí do čtyř základních kategorií dle úrovně zátěže. Věnujete-li se ve svém volném čase běhání, pořiďte si model určený pro extrémní zátěž. To samé platí v případě velkého poprsí.

Jaký zvolit materiál?

Nabídka sportovních podprsenek je široká a narazíte v ní na materiály, které jsou prodyšné a perfektně odvádí pot od těla. Velmi užitečné jsou anti-bakteriální materiály eliminující nepříjemné pachy.

  • Pozornost věnujte přítomnosti švů – ideální jsou bezešvé podprsenky, případně podprsenky se švy na vnější části.
  • Dalším důležitým prvkem je spodní lem – musí držet po celé ploše a nesmí vás tlačit.
  • Zároveň by vás neměla zradit ramínka. Nesmí se volně pohybovat a už vůbec ne sklouzávat.

Vyberte si správnou velikost

Podle statistik nosí podprsenku nesprávné velikosti přibližně 70 % žen. Věnujte proto dostatek pozornosti velikosti košíčků a přesně si změřte obvod hrudníku nad prsy a přes prsa v nejširším místě.

 

Bojíte se, že při výběru sportovní podprsenky uděláte chybu? Solidní internetový prodejce vám špatnou velikost obratem vymění. Zkuste to třeba na Trenyrkarna.cz.

 

About The Author

Related Posts