Vybrat si outfit je základ. Abyste však vypadali dokonale, krásně a moderně, potřebujete pomyslnou tečku, která outfit rozzáří, dodá mu na kráse. Takovouto tečkou obvykle bývají šperky. Jenže ne každý šperk se hodí k danému outfitu, respektive, ne každý náhrdelník je ten pravý. Vybírejte proto náhrdelník vždy podle výstřihu, aby co nejlépe seděl a vypadal dobře a moderně.

Výstřih do V

Výstřih ve tvaru V skýtá prostor pro delší náhrdelníky. Takové výstřihy jsou například u svetrů, košil a podobně. Ideální je trojúhelníkový tvar náhrdelníku. Vhodné jsou také delší a jemná náhrdelníky, které doplní jednoduchý výstřih. Na velikosti nezáleží, jste-li fanoušci menších a decentnějších náhrdelníků, dejte přednost tomu. I masivní a větší však vypadají velmi hezky a moderně.

Bez výstřihu

Ne vždy můžete sáhnout po topu či tričku s výstřihem. Například takový rolák či trička až ke krku nedisponují výstřihem. Neznamená to však, že nemůžete u takovéhoto trička či topu mít náhrdelník, právě naopak. Vhodné jsou dlouhé a masivní šperky. Například dlouhé korále, jemné perličky a podobně.

Kulatý výstřih

Kulaté výstřihy jsou jedny z nejběžnějších, trička, topy a halenky disponuje nejčastěji právě kulatým výstřihem. Důležité je, jak velký kulatý výstřih je. Podle toho se také volí náhrdelník. Menší výstřihy můžete doladit kratším náhrdelníkem, který kopíruje kulatý výstřih. Větší výstřihy můžete oživit náhrdelníkem kulatým, masivním.

Neobvyklé výstřihy

Top bez ramínek, top s jedním odhaleným ramenem, nařasený výstřih a podobně. To jsou výstřihy, ke kterým můžete pořídit náhrdelník. Top bez ramínek oživí krásný kulatý či kratší véčkový náhrdelník. Nařasené výstřihy a topy s jedním odhaleným ramenem oživíte dlouhými korálky či dlouhým řetízkem s přívěškem na konci.