Milujete chuť čerstvě pražených kávových zrn? Pokud ano, naučíme vás, jak je správně skladovat. Taktéž Vám poradíme, jak se starat o Váš kávovar.

Jak dlouho vydrží kávová zrna čerstvá

About Coffee: Kávová zrna vydrží po upražení čerstvá asi 4 týdny, než začnou ztrácet chuť a vůni, a to i v případě, že zůstanou v sáčku z pražírny. Balení, do kterého jsou kávová zrna umístěna hned po upražení, není obvykle vzduchotěsné, a proto není vhodné pro dlouhodobé skladování.

Po otevření obalu působí na kávová zrna vzduch, světlo, teplo a vlhkost. Tyto vlivy jejich životnost výrazně snižují. Pro skladování kávy si pořiďte neprůhlednou, vzduchotěsnou nádobu, kterou skladujte v pokojové teplotě.

Jak dlouho vydrží mletá káva?

Mletá káva chutná nejlépe, když je konzumovaná ihned po uvaření. Nicméně při správném skladování můžete zachovat její čerstvost po dobu až dvou týdnů.

Ideální způsob skladování mleté kávy je podobný způsobu skladování čerstvě pražených kávových zrn. Mletá káva by měla být skladována mimo světlo a ve vzduchotěsné nádobě při pokojové teplotě. Keramika i kov jsou ideálním materiálem. Pokud budete kávu skladovat ve spíži, můžete použít i sklo.

Jak pečovat o kávovar?

Abyste si v teple domova připravili vždy tak dobrou kávu, jako z kavárny, je třeba věnovat pravidelnou péči i kávovaru. Ze všeho nejdůležitější je provádět pravidelné čištění trubek. Pomocí odvápňovací tablety a za podmínek stanovených výrobcem provádějte čištění kávovaru v pravidelných intervalech. Tímto způsobem bude váš kávovar hygienicky čistý a zbavený nejrůznějších nečistot.

Pozáruční servis kávovarů

U pozáručních modelů doporučujeme provádět pravidelné servisy a opravy kávovarů každé 1 – 2 roky. Naši technici ve Zbůchu u Plzně provádějí u pozáručních servisů kompletní chemické čištění a odvápnění celého přístroje, nastavení dávkovače kávy, seřízení a broušení mlecího mechanismu a konečnou tlakovou zkoušku vodní soustavy.

Kávovar nám můžete zaslat kurýrem, v Plzni a okolí jej u vás vyzvedneme zdarma. Nejdříve kávovar napojíme na diagnostiku a případné závady vám zavoláme i s cenou za opravu. Pokud se rozhodnete kávovar neopravovat, pošleme vám jej v původním stavu zpět. Vybrat si u nás můžete repasované nebo zánovní modely s minimálně roční zárukou za výhodné ceny.