Veřejné osvětlení, které je nejčastěji ve formě pouličních lamp, existuje v mnoha variantách, a to od moderních energeticky úsporných svítidel až po tradiční neekonomické lampy. V posledních letech se však stále více prosazují inovativní řešení s nízkým dopadem na životní prostředí. V následujících řádcích vám prozradíme hned několik důvodů, proč je infrastruktura veřejného osvětlení tak důležitá.

Vysoká bezpečnost na silnicích

Velice často se dopravní nehody stávají v noci, kdy je hlavním důvodem nízká viditelnost v neosvětlených ulicích. Inteligentní veřejné osvětlení výrazně podpoří bezpečnost v ulicích, protože chodci budou viditelní, a to i cyklisté a další účastníci dopravy. Výrazně se tím eliminuje riziko nehod.

Společnost ELMIK s.r.o. začala instalovat do různých měst a obcí úsporné veřejné osvětlení, protože stále více starostů si uvědomuje potřebu snížit spotřebu elektrické energie. Rovnou vkládají důvěru do inteligentního řešení, které zlepšuje veřejnou bezpečnost.

LED technologie je na vzestupu

Zřejmě vás nepřekvapí, že i do natolik specifického odvětví, jako je veřejné osvětlení, byla zakomponována LED technologie. V první řadě je úspornější a v té druhé se zase chlubí dlouhou životností. Jestliže ji propojíte s inteligentními systémy, kdy se během toho, co jsou ulice prázdné, sníží svítivost na méně procent, máte dokonalé osvětlení celého města. Obyvatelé to jednoznačně ocení.

ELMIK s.r.o. na tuzemském trhu působí od roku 1994 a zpočátku se věnovala výhradně ozvučovacím systémům pro obce a města. Postupem času však své portfolio produktů rozšířila, a to i o veřejné osvětlení.

ELMIK s.r.o. vám navrhne řešení šité na míru vaší obci. Začněte šetřit peníze na správném místě, protože mnohdy právě veřejné osvětlení představuje až 50% náklad za energie.