Zvažujete výběr papírových ručníků a kuchyňských utěrek do své kuchyně? Přečtěte si výhody jednotlivých druhů výrobků pro udržení hygieny v kuchyni.

Proč vybírat papírové kuchyňské utěrky do kuchyně?

Kuchyně je často považována za srdce domova. Je to místo, kde připravujete jídlo, setkáváte se s rodinou i přáteli. Není divu, že právě zde kladete důraz na udržení vysoké úrovně hygieny. Výhodou papírových utěrek a ručníků oproti látkovým je, že dokonale vysuší každý povrch, zbaví jej nečistot a zároveň minimalizuje šíření bakterií a virů na minimum.

V neustálém úsilí o udržování čistoty hrají papírové utěrky velkou roli. Ekonomickou variantou jsou například kuchyňské role Papernet vyrobené z celulózy. Na rozdíl od látkových ručníků jsou určeny k jednorázovému použití, čímž zajišťují nekontaminovaný nástroj pro každý úklid.

Jakou savost nabízí papírové ručníky?

Celulóza, ze které jsou papírové ručníky vyrobené, je hydrofilní. To znamená, že papírové utěrky mají přirozený sklon přitahovat vodu, čímž jsou vysoce savé. Kromě toho prostory s těmito vlákny slouží jako kanálky, které usnadňují nasávání kapalin.

Skvělé absorpční schopnosti mají i další papírové výrobky Papernet. Vybírejte například papírové ručníky skládanékteré jsou určeny pro umístění do bezdotykových antibakteriálních dávkovačů.

Srovnání papírových utěrek s látkovými

Kuchyňské papírové utěrky v rolích díky své volnější vazbě vykazují oproti látkovým utěrkám vyšší savost. Kromě toho zamezují množení bakterií při opakovaném používání. Jejich struktura, přizpůsobená pro účinnost na jedno použití, je určena pro okamžité čištění, jako jsou rozlité pití, úklid kuchyňské linky, čištění nádobí od ovocných či zeleninových šťáv apod. Navíc papírové ručníky nevyžadují žádnou údržbu, proto odpadá nutnost jejich praní a sušení. Jejich povaha na jedno použití zajišťuje uživatelům mít k dispozici pokaždé čistý ručník, proto jsou užitečné během rušné práce nejen v kuchyni.

About The Author

Related Posts