Toužíte strávit dovolenou u moře, ale exotika vás příliš neláká? Chorvatsko je ideálním místem k trávení takové dovolené, proto se nejen Češi s oblibou Chorvatsko navštěvují a rádi se do něj vrací. Kromě pevniny, kde je také mnoho míst, kam na dovolenou k moři, disponuje Chorvatsko mnoha ostrovy, z nichž většina je zpřístupněna turistům, kteří zde rádi tráví svou dovolenou. Jedním z oblíbených chorvatských ostrovů je ostrov Ugljan, který se nachází severozápadně od ostrova Pašman. Oba ostrovy jsou spojené mostem přes průplav Ždrelac. Na ostrov je také zajištěna doprava trajektem ze Zadaru.

Odpočinek a historie

Pokud toužíte po kombinované dovolené, kdy strávíte některé dny lenošením na pláži a některé výlety za poznáním a kulturou, je pro vás ostrov Ugljan tím pravým místem k trávení ideální dovolené.

Na výlet si vydejte na pevnost sv. Michala ze 13. století, která vévodí celému ostrovu.

Ostrov je známý mnoha zátokami, které jsou upravené ke koupání, proto zájem turistů o ostrov roste. Počasí v Chorvatsku je ideální pro koupání a pro výlety po celou sezónu.

U východního pobřeží se nachází dva malé ostrůvky, které místy připomínají džungli. Jsou to Ošljak a Galovac a právě Galovac skrývá úchvatnou pláž, která je díky stromům v polostínu. Na ostrově františkánský klášter hlaholášů z 15.stol., v 16. stol. upravovaný. Je v něm několik zajímavých oltářních obrazů. 

Kde se ubytovat?

Díky vzrůstajícímu zájmu turistů o malebný ostrov Ugljan, rostou domy a apartmány k pronajmutí a možností, kde se na ostrově ubytovat přibývá. Kromě kontaktování cestovních kanceláří, existují i jiné, levnější, možnosti, jak sehnat ubytování v Chorvatsku. Pomocí webu ubytovanivchorvatsku.cz si zajistíte ubytování podle svých představ. U inzerovaných nabídek se nachází kontakt na majitele nabízeného ubytování, což vám šetří peníze i čas.