O bezpečnosti silničního provozu již bylo řečeno mnoho. Snad ani není co dodat. Přesto stále každým rokem žasneme nad neúprosnou statiskou, jež hovoří o nehodách na silnicích. Velice často také dochází ke zranění chodců nebo cyklistů. I zkušení řidiči se shodují, že se stále ještě najdou nepřehledná místa. Ti, kdo pravidelně usedají za volant, znají situace, kdy chodce v tmavé bundě vidí při snížené viditelnosti vskutku až na poslední chvíli. Asi není třeba připomínat, že právě na silnici se počítá každý zlomek vteřiny. Proto odborníci neustále apelují na všechny účastníky silničního provozu, aby opravdu zodpovědně sami dbali na bezpečnostní prvky.

Včasná reakce je podstatná

Každý osobní automobil by měl být vybaven reflexní vestou, kterou by měl řidič oblékat, vystupuje-li z vozu do silničního provozu, a to co nejdříve je to možné. Z toho důvodu se doporučuje vozit vestu přímo v kabině, neboť právě při vystupování z automobilu nemusí řidič jiného kolemjedoucíh auta tmavou postavu vidět a včas zareagovat. Statistiky ukazují, že kvalitní reflexní vesta mnohokrát zachránila život.

Bezpečně do školy i do přírody

Cyklistika opět slaví svůj boom. Mnoho rodin tráví svoji dovolenou na kole, které jim dává určitou svobodu pohybu. Sami si mohou volit směr i tempo jízdy a zastávky podle libosti. Ale i zde platí pravidlo vidět a být viděn. Výrobci cyklistického oblečení a doplňků na kolo samozřejmě myslí i na bezpečnost svých zákazníků, proto je většina dresů naštěstí vybavena bezpečnostními prvky. V souvislosti s nastupujícím novým školním rokem opět přibyde počet chodců na ulicích. Vskutku se vyplatí nepodceňovat bezpečnost a používat reflexní odrazky, přívěsky, nálepky či nášivky. Bližší informace ohledně provedení a cenové hladiny bezpečnostních reflexních pásků získáme na https://www.altima.cz/12-reflexni-pasky/. V nabídce nalezneme i dětské reflexní vesty v menších velikostech. Každý řidič rád zpomalí, uvidí-li v dálce u krajnice babičku tlačící kárku, maminku s kočárkem nebo dítě s baťůžkem na zádech. Musí ho však vidět včas.

About The Author

Related Posts