Není tomu tak dávno, kdy se na šátky a různé další doplňky pohlíželo ryze jako na náboženskou záležitost. Tento prvek se díky neustále inovaci v módním odvětví dostal na přední místa vyhledávanosti velkým zástupem zákazníků. I přesto, že v některých zemích slouží jako symbolika jejich víry, tak západní civilizace z něho těží podmanivé kouzlo, které propůjčuje svým nositelům.

Je pravdou, že šátek na krk dokáže dokonale ochránit před povětrnostními vlivy, ale rovněž se stává nenahraditelným pomocníkem při sladění celého outfitu. Přijde vám, že vám něco chybí? Chcete podpořit svůj outfitu něčím cool? Tak právě šátek do vlasů a další produkty z něho vyrobené jsou tím pravým pro vás. Na trhu se objevují rozličné varianty. Pro zimní období je vhodné využít huňatějšího materiálu, který dokáže skvěle zahřát a na jaro sáhneme po decentnějším prvku.

Šátky na hlavu jsou odjakživa spojené s pohádkami. Staré babičky si s nimi obvazovali hlavu.Nebo si vzpomeňme na hloupého Honzu, který si do nich ukryl buchty, když byl vyslán do světa. Tradice hovoří zcela jasně, že šátky zde vždy byly a vždy budou. Jen je využíváme trochu jinak. Pokud by nás zajíml jejich zrod, tak je velmi těžké s přesností určit, kdy se objevily úplně poprvé. Dokonce není ani jasné, jestli byla první šála, nebo šátek. Z dochovaných spisů a nákresů ale víme, že šátky se používaly již ve starém Římě. Někdo z vás s tímto faktem možná zná výraz sudarium, který se používal ve spojitosti s teplým šálem podobným šátku v chladných dnech. Šátek na nošení už dávno není jen praktickou součástí našich outfitu. Dnes se k němu vzhlíží s patřičným respektem, jelikož právě on dokáže podtrhnout celkový dojem. Z povinného hlediska je nosí mnohé náboženské kultury a skauti. Mohou se nosit jak ve vlasech, zavázané kolem paže, tak kolem krku. Jejich cena je velmi odlišná a záleží použitém materiálu a zhotoviteli. Dají se sehnat už za 50Kč, ale i za pár tisíc.

About The Author

Related Posts