Přemýšlíte, jaký originální dárek darovat k narození dítěte, promoci, svatbě nebo velkému životnímu jubileu, když už daný člověk vlastně všechno má? Darujte mu něco, z čeho bude profitovat v budoucnu, darujte investiční zlato!

Investiční zlato je skvělý prostředek k uchování peněz. Slitky či mince se dají prodat po celém světě, jejich hodnota stabilně roste, a tak je na každém, jak dlouho si je bude nechávat doma a kdy je zase přemění na peníze. Určitě by měly tvořit i součást vašeho investičního portfolia.

Jsou lepší slitky, nebo mince?

Výkupní cena obou typů investičního zlata je stejná. Zlaté mince však někdy bývají mírně levnější než slitky o stejné hmotnosti. Názor, že u mincí se platí také za sběratelskou hodnotu, je totiž mylný. U investičních mincí tomu tak není.

Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě slitků (cihel) nevyrábí, proto v Česku hrají prim výrobky švýcarských rafinérií. Tři největší byly bohužel kvůli pandemii koronaviru téměř dva měsíce uzavřené, což se výrazně odrazilo na trhu se slitky. Ačkoliv dnes už je výroba obnovená, slitků je stále nedostatek. V Česku jsou nyní populární mince.

Zájem je například o vídeňské mince Wiener Philharmoniker v hmotnosti jedné trojské unce a menších. Prodávají se také australské „Klokany“, kanadské mince s motivem javorového listu a další.

„Největší zájem je o mince v originálním balení po 10 nebo 20 kusech. To je zapečetěné speciální fólií s hologramem. Klienti tak mají jistotu, že jejich mince jsou zbrusu nové, nedotčené,“ uvádí pan Palas, vedoucí prodejny v pražském Obecním domě, která se specializuje na investiční zlato.

Jako dárek jsou pravděpodobně lepší mince

Investiční mince mají oproti slitkům tu výhodu, že jsou i pěkné na pohled. Slitek zatavený do akrylátového obalu je vlastně poměrně nudný. Minci si můžete vzít do ruky, abyste pocítili magickou cenu zlata a obdivovali její reliéf.

Malé mince se dají koupit i do 5000 korun, což oceníte, pokud sháníte dárek. Co s nimi obdarovaný udělá, je jenom na něm. Cena zlata každopádně stabilně roste. Možná minci jednoho dne prodá, možná ji předá svým dětem jako rodinné dědictví.

About The Author

Related Posts