Někomu se reflexní vesty zdají jako naprostý nesmysl, vždyť přeci stačí pár malinkých odrazných prvků na bundě a batohu. V určitých situacích to možná stačí, ale mohou se objevit chvíle, kdy se přítomnost vesty dokáže podepsat na záchraně dětského života. Včasné upozornění řidiče na překážku na vozovce je velmi cenný prvek a jeho pořízení nestojí téměř nic.

Cesta za tmy

Na podzim a v zimě děti často chodí do školy ještě za tmy. S reflexními vestami jsou však dostatečně viditelné i v mlze a to na vhodně dlouhou vzdálenost, kdy řidič dokáže adekvátně zareagovat. Samotné nošení vesty navíc není nijak komplikované. Pokud zvolíte větší velikost, je možné reflexní vestu převléknout i přes batoh a vytvořit tak ideální odrazný prvek viditelný i z druhé strany.

Důležité upozornění pro řidiče

Vizuální varování, které dokážou vytvořit právě reflexní vesty je doslova k nezaplacení. Hlavně při přímé chůzi na krajnici a v těsné blízkosti vozovky se jedná o prvek upozorňující řidiče na dítě. Řidič bude předpokládat, že dítě může v každém okamžiku vběhnout do vozovky nebo se rozhodnout pro její přejití. Uzpůsobí tomu rychlost jízdy a zvýší obezřetnost. Je skutečně překvapivé, o kolik je možné zvýšit bezpečnost právě reflexními vestami. Myslete na to a snažte se maximálně zajistit bezpečnost svých dětí. Malé odrazné prvky stačí ve chvílích, kdy není mlha. V opačném případě může být opravdu viditelná a výrazná reflexní vesta skutečně k nezaplacení.

Různé velikosti a potisky pro všechny děti

Reflexní vesty nejsou pouze suše jednobarevné, ale najdeme na nic i veselé motivy zvířátek a oblíbených dětských postaviček. Díky tomu se budou dětem lépe nosit a mnohem lépe je přijmou. Každodenní problém s oblékáním další vrstvy na oblečení by tedy neměl mít složité řešení. Většinou je lepší zvolit o trochu větší velikost, kdy musíme počítat i s tím, že dítě na sobě bude mít několik vrstev oblečení a často i zimní bundu.