V současné době příznivci cestování vyhledávají vhodné letovisko pro podzimní a zimní dovolenou. Nicméně najít vhodnou destinaci, která vám bude vyhovovat svou rozmanitostí a přijatelnou cenou, je tvrdý oříšek. Ale tento oříšek jsme rozlouskli a doporučujeme vám vyrazit na indonéský ostrov Bali, jehož břehy omývá na severu Jávské moře a na jihu Indické moře. Vyznačuje se exotickou atmosférou a láká na nezapomenutelné dobrodružství. A co dovolená na Bali nabízí?

Bali je považováno za jedno z nejvíce romantických míst, a tak není divu, že na ostrov míří spousta zamilovaných párů. Uprostřed ostrova se tyčí majestátné hory s aktivním vulkánem Mount Agung. Samozřejmostí jsou čisté pláže, přičemž v jižní části jsou tvořené bílým a zlatavým pískem. V ostatních částech země jsou pláže spíše šedočerné vulkanické. Dominantou pohádkového ostrova je panenská příroda, která ukrývá spoustu nádherných přírodních skvostů. A pochválit musíme i korálové útesy, jichž je v moři přemíra.

Opomenout byste neměli tamní kuchyni, kulturu a tradice. Všechno jídlo, které obsahuje zejména rýži a nudle, je čerstvé, lehké a zdravé. Zájezdy na Bali jsou stále oblíbenější, a to díky cenové dostupnosti.

Bali je surfová destinace

Ostrov uvítá s otevřenou náručí surfaře, na které čekají silné vlny na moři. Ale také si na své přijdou milovníci potápění, přičemž můžete nahlédnout a poznávat podmořský život. Vedle překrásných korálů potkáte pestrobarevné rybičky a velké želvy.

Jestliže vás láká dovolená na Bali, doporučujeme zhlédnout nabídku zájezdů na portálu NewTravel.cz, který se věnuje srovnání cen zájezdů. Zatímco některé zájezdy se vyšplhají na necelých 30 tisíc korun, jiné mohou přesahovat i hranici 50 tisíc korun. Vše záleží na tom, jak moc jste nároční na ubytování a služby.