Jak se říká, můj dům, můj hrad. A pokud k tomu stavení přiléhá zahrada, je z toho už celé panství. Proč si na zahradě nezřídit ještě malý zámek, kam budete jezdit jako na letní sídlo? Když se odpoutáme od aristokratického přirovnání, proč si nepostavit nebo si aspoň neprohlédnout hezké zahradní domky?

Vlastní zahradní domek

Mít na zahradě vlastní domek vám zpříjemní pobyt na ní, jde o takovou příjemnější formu altánu, kde můžete být schovaní i za nepříznivého počasí. Návštěva se jistě raději usadí hezky na zahradě, nebude si tam připadat tolik nepatřičně jako v obývacím pokoji. I vy sami zjistíte, že se vám v novém úkrytu bude lépe pracovat, nic vás totiž nebude v domku rozptylovat. Většina domků je vyrobena ze dřeva, některé více zařízené by se klidně daly i pronajímat.

Luxusní domky

Co ovšem nezůstávat u běžných zahradních staveb a uchýlit se rovnou k těm luxusním? Jsou přeci jen poněkud dražší, ale dá se v nich i s klidem bydlet. Mají navíc většinou zajímavý tvar a design, například orientální šestiúhelník se špičatou střechou.

Dětské domečky

Jako děti jste jistě snily o vlastní pevnosti. Stavěly jste si ji z polštářů či z částí gauče. Proč vlastním dětem nedopřát opravdovou základnu, ze které budou moci vyrážet na tajné mise, pozorovat skryté nepřátele nebo si povídat? Pořízením malého dětského domečku na zahradu jim uděláte velkou radost. Doma pak nemusíte pořád chodit a všechno uklízet na místo, protože děti budou většinu času právě ve své pevnosti.

Domky na nářadí

Kdo pracuje na zahradě, ví, kolik různých nástrojů je k péči o rostliny třeba. Někdy je potřeba krumpáč, nebo lopata. Do toho někdy použijete motorovou pilu či hrábě. Mít nástroje někde dole ve sklepě znamená hodně namáhavých cest navíc. V domku na nářadí na zahradě budete mít všechno hezky po ruce.

Kromě těchto typů domků jich existuje ještě celá řada. Podívejte se na ně na domky Herold.